Toggle navigation Tuvidi
Close navigation

Tuvidi @ Facebook

Estera DEVELOPMENT

Estera DEVELOPMENT

Par projektu

"Tuvidi" ir jauns daudzdzīvokļu projekts Baložos. Moderni un pārdomāti divu un trīs istabu dzīvokļi pāriem, ģimenēm ar bērniem un visiem tiem, kas vēlas dzīvot tuvāk dabai un vienlaikus būt tikai 20 minūšu brauciena attālumā no Rīgas centra.

Projektā ietilpst divas blakus esošas dzīvokļu ēkas, kuras no ziemeļu puses ieskauj bagātīgs priežu mežs, kur var doties dabas ieskautās pastaigās, ļaut izskrieties mājas mīlulim vai baudīt meža veltes. “Tuvidi” būs īstā vieta ģimenēm ar bērniem, jo blakus atrodas skola un bērnudārzs. “Tuvidi” iedzīvotājiem būs pieejama ikdienā nepieciešamā infrastruktūra – izglītības iestādes, bibliotēka, kultūras nams, kā arī dažu minūšu gājiena attālumā esošie pārtikas un sadzīves preču veikali un kafejnīcas. Baložus ar Rīgas pilsētu savieno ērta sabiedriskā transporta sistēma. Regulāri kursē Rīgas satiksmes autobusi un mikroautobusi.

Tehniskā informācija

 

Pamati un ārsienas

Ēkas nesošās konstrukcijas balstās uz monolītā dzelzsbetona pamatiem. Zem ēkas ierīkota pazemes stāvvieta. Nesošās sienas no dzelzsbetona paneļiem, pazemes stāvs, pārsegumi, sienas un kolonnas – no saliekamā dzelzsbetona. Ēkas ārējās sienas ir siltinātas 150 mm biezumā, apmestas un nokrāsotas. Kāpņu telpu fasādes ir stiklotas.

Starpsienas

Starpsienas starp dzīvokļiem – no saliekamiem dzelzsbetona paneļiem, apmestas un nokrāsotas no abām pusēm. Starptelpu starpsienas – no metāla profiliem, kas pildīti ar minerālvati un apšūti ar ģipškartona loksnēm. Starpsienu, pie kurām plānots stiprināt virtuves skapīšus, nestspējas palielināšanai zem ģipškartona loksnēm ir piestiprināts finieris. Telpās ar paaugstinātu mitruma līmeni sienas konstrukciju veido ar mitrumizturīgu ģipškartonu apšūts metāla karkass.

Pārsegumi un starpstāvu kāpnes

Starpstāvu pārsegumiem izmantoti saliekamie dzelzsbetona paneļi, kas, papildu skaņas izolācijas nodrošināšanai, ir pārklāti ar sausa betona un polistirola slāni. Kāpnes – uz metāla konstrukcijas ierīkoti betona pakāpieni, pārklāti ar epoksīdsveķu aizsargslāni. Uz kāpnēm ir uzstādītas nokrāsotas margas. Vienā ēkā ir četras kāpņutelpas, otrā ēkā – piecas kāpņutelpas.

Terases un jumts

Jumts ir siltināts, tajā ir ieklāts bituma ruļļmateriāls. Balkonos no pirmā līdz trešajam stāvam ieklāts bituma ruļļmateriāls. Ceturtā un piektā stāva terases ir siltinātas, tajās ir ieklāts bituma ruļļmateriāls.

Durvis

Kāpņutelpu ieejas durvis ir no stikla un alumīnija, bet durvis uz pazemes stāvu – no metāla. Ieejas durvis dzīvokļos – krāsotas, ugunsizturīgas metāla durvis, starptelpu durvis – no koka.

Logi

Ēkā ir uzstādīti PVC logi ar dubultā stikla paketēm.

Apkure un ventilācija

Ēkas apkuri nodrošina pilsētas siltumapgādes sistēma, kuru apkalpo Baložu komunālā saimniecība. Dzīvokļos ir uzstādīti radiatori. Kāpņu telpas netiek apkurinātas. Sanitārtehniskajos mezglos papildu komfortam ir uzstādītas elektriski apsildāmas grīdas.

Gaisa apmaiņu dzīvokļos nodrošina sanitārtehniskajos mezglos uzstādīti ventilatori, virtuves zonā ierīkotie nosūcēji un logu rāmjos iebūvētie svaigā gaisa kompensatori. Virtuves zonā ir pasīvā ventilācija.

Ūdensapgāde un kanalizācija

Ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas ir pieslēgtas pie centralizētajiem pilsētas tīkliem. Sanitārtehniskajos mezglos ir uzstādīta dušas pamatne un vanna, pods, izlietne, maisītāji dušai un izlietnei, kā arī elektriskie dvieļu žāvētāji. Virtuvē vai sanitārtehniskajā mezglā ir paredzēta vieta veļasmašīnai, ir ierīkots atbilstošs pieslēgums. 

Elektroenerģijas un vājstrāvas tīkli

Elektroenerģijas skaitītāji izvietoti tehniskajā telpā pagrabā. Vājstrāvas komutatori internetam un televīzijai izvietoti tehniskajā telpā pagrabā.

Dzīvoklī ir ievilkts optiskais kabelis, uzstādīta rozete interneta un televīzijas pieslēgšanai. Sanitārtehniskajos mezglos un priekštelpās ir iebūvēts LED apgaismojums.

Griestos ir ierīkoti dūmu detektori.

Dzīvokļos ir uzstādīti namruņi.

Apdare

Dzīvojamajās telpās sienas ir nokrāsotas, grīdu apdarei izmantots lamināts. Telpās ar paaugstinātu mitruma līmeni sienu un grīdu apdarei izmantotas flīzes. Tehniskajās telpās un stāvvietā grīdām izmantots betona klājums ar aizsargpārklājumu. Dzīvojamajās telpās ir ierīkoti piekargriesti no ģipškartona loksnēm, griesti ir krāsoti.

Teritorija

Teritorija ap ēku ir labiekārtota un apzaļumota. Tāpat teritorijā ir ierīkots apgaismojums un bruģēti gājēju celiņi, uzstādīti soliņi, ir kopts zālājs un dekoratīvie augi.


Ēku būvniecība uzsākta 2007. gadā. Būvniecības process "iekonservēts" 2008. gadā un atsākts 2017. gadā. Ēkas nodotas ekspluatācijā 2018. gada 20. jūlijā.