Toggle navigation Tuvidi
Close navigation

Tuvidi @ Facebook

Estera DEVELOPMENT

Estera DEVELOPMENT

Ziņas

Dzīve uz balkona

Dzīve uz balkona

Jaunais dzīvokļu projekts TUVIDI izceļas ar saviem plašajiem balkoniem, kuri izmantojami kā atsevišķa dzīves telpa dažādu ieceru īstenošanai. Balkons ir dzīvokļa pievienotā vērtība, bet vai mēs izmantojam visas tā piedāvātās iespējas? Brandeleven interjera arhitekte Guna Akona dalās ar saviem ieteikumiem efektīvai balkona platības izmantošanai.

Balkons ir dzīvokļa privātā ārtelpa – putnu čivināšana, gaiss un saule ir baudāma tieši tāpat kā privātmājas pagalmā.  Brokastis vai romantiskas vakariņas svaigā gaisā ļauj ieviest pārmaiņas ikdienas rutīnā un svinēt mūsu īso vasaru.

Balkonu var uztvert un veidot kā atsevišķu dzīves telpu - istabu. Atkarībā no tā lieluma to var pat zonēt, piemēram, atpūtas zona, dārza zona un aktīvā zona.

Izvēloties dzīvokli, vērā ņemams faktors ir skats aiz loga. Nereti mēs esam gatavi par to pat piemaksāt. Bet, vai esam aizdomājušies, cik lielas ir mūsu iespējas šo ikdienas ainu ietekmēt pašiem, īpaši, ja aiz loga ir mūsu pašu balkons, kur var ziedēt un vīties stādi un ziedi, vakarā iemirdzēties lampiņas, kas savu enerģiju guvušas no dienas saules. 



Balkona dārzs var dot ne mazāk prieka kā piemājas dārziņa kopšana. Uz balkona tieši tāpat augi smaržo, puķes zied un augļi nogatavojas jūsu acu priekšā – tas sniedz prieku par savu darbu un nomierina no ikdienas stresa.

Atsevišķi augi siltummīļi kā, piemēram, tomāti un paprika, balkona aizvējā aug pat labāk kā dārzā. Daudzi garšaugi, piemēram, zaļais un violetais baziliks, salvija, timiāns, piparmētra ne tikai dod iespēju brokastīm pievienot svaigu lapiņu, bet ir arī krāsaini un dekoratīvi.

Garšaugus var audzēt arī nokarenajos podos. Tas izskatās skaisti, ietaupa telpu un ļauj dārzam “stiepties” uz augšu. Ņemot vērā, ka ne visi augi ir koši visas sezonas garumā, nevajag baidīties balkona poda vai kastes saturu mainīt, piemēram, pašā rudenī visilgāk priecēs samtenes, pēc tam, kad pavasarī pirmās būs uzziedējušas atraitnītes un vēlāk lielās kupenās augušas petūnijas.

Speciālisti iesaka būt vērīgiem atbilstošas augsnes izvēlē un rūpīgi mēslot savus lolojumus pievienojot, laistīšanas ūdenim šķidrās minerālvielas. 

Ja ne kārtīga rīta rosme, tad vismaz izstaipīšanās uz balkona ir labs dienas sākuma ieradums. Dzīvojot pilsētā nereti pazūd laika sajūta un sapratne, kāds ārā laiks un kāds tagad vispār gadalaiks. Rīta ieelpa uz balkona dod to vērtīgo mirkli, lai apstātos un ieraudzītu skaisto pelēkā rītā, kur nu vēl koša saullēkta sniegtā enerģija.

Balkonu var izmantot arī kā pasīvo iespēju atrasties svaigā gaisā. No pusdienlaika snaudas uz balkona paklājiņa neatteiksies mājas mīluļi un zīdaiņu miegs svaigā gaisā ir ļoti veselīgs, arī ziemā. Kamēr ome lasa, vectēvs var nodarboties ar mazo amatniecību uz īpaši ierīkota darba galda.

Balkonu var arī “iznomāt” – varbūt brīnīsieties, bet ir redzēts, ka balkona paksī savus mājokļus ir uzlipinājušas bezdelīgas un putnu būrītī savus bērnus izved zvirbuļi. Arī putnu barotava ziemā dod gan gandarījumu par sniegto palīdzību mazajiem putniņiem, gan prieku par katru jaunu vēl iepriekš neredzētu viesi.

Noliktavas funkciju apzināti pieminu kā pēdējo, jo to, šķiet, ir apguvis katrs. Tomēr nevajag aizmirst, ka it kā aiz sienas sakrautās mantas veido skatu gan no dzīvokļa iekštelpām, gan ēkas ārpuses.

Izvēršot dzīvokļa ārtelpas priekus, tomēr vajadzētu respektēt kaimiņus, piemēram, grillējot vai izvēršot apkārtnes baložu piebarošanu, kaimiņiem varētu nepatikt dūmu smarža vai putnu radītā šmuce.

Jā, koša dzīve uz balkona prasa nedaudz laika un darba, bet tādu iegūto prieku, mieru un gandarījumu jums nevar sniegt neviena cita dzīvokļa telpa.

Dzīvokļu projekts TUVIDI ir īpašs ar katram dzīvoklim pieguļošo 7,5 metrus garo terasi vai balkonu. Gribās ticēt, ka jaunie iedzīvotāji novērtēs un izmantos šo savu īpašo telpu. Izvēlies dzīvokli ar pievienoto vērtību – plašu balkonu vai terasi un ļauj vaļu radošām idejām kā to pilnvērtīgi izmantot.